Blahopřejeme k pracovnímu výročí

Jistě se už těšíte na pravidelnou porci informací o kolegyních a kolezích, kteří tu pomyslnou káru s RENOMIA táhnou už pěknou řádku let. Ani tentokrát vás o ni nepřipravíme. Krásná dáma a dva statní muži dohromady pracují v RENOMIA už půlstoletí. Že tak dlouho RENOMIA neexistuje? To nevadí, čas strašně rychle plyne, ani se nenadějeme a padesátka bude tu!

Soňa Rybnikářová slaví 10 let v RENOMIA

Soňa Rybnikářová

Letos je to už deset let, co manažerka marketingu Soňa Rybnikářová vyměnila práci letušky za kancelářskou židli v RENOMIA. Svou někdejší profesi nezapře – stále jsou pro ni charakteristické úsměv na tváři a ochota udělat maximum pro spokojenost členů sítě i kolegů. Pracovní výročí ji přimělo zavzpomínat, jak se tehdy po nástupu do RENOMIA cítila.

„Na mé začátky v RENOMIA vzpomínám moc ráda. V roce 2011 jsem nastoupila do týmu RENOMIA NETWORK pod vedením Kláry Kodua a rozjel se se mnou obrovským tempem rychlík do neznáma… Jaká je role pojišťovacích makléřů a PPZ nebo co je to franchising jsem věděla jen opravdu okrajově. Vše bylo nové, přestup z paluby letadla do světa pojišťovnictví nebyl jednoduchý, ale přesto to byla cesta příjemná, inspirativní a plná nezapomenutelných zážitků.

Za 10 let v RENOMIA jsem získala spoustu zkušeností, snad i dovedností a řadu opravdových přátel. Naučila jsem se být otevřená všemu novému, neustále se vzdělávat a posouvat dál. Jsem moc ráda, že jsem dostala šanci věnovat se marketingu a také možnosti se v tomto oboru více rozvíjet. Dnes koordinuji marketingovou podporu pro 200 členů RENOMIA NETWORK a také zahraniční společnosti RENOMIA. Je to kreativní práce, která mě stále baví a mám ji moc ráda.

Mimo práci trávím čas se svojí rodinou a naším čtyřnohým kamarádem. Všichni moc rádi cestujeme a poznáváme historii cizích zemí a jejich kultur. Já osobně se nejraději vydávám do vzdálenějších destinací a jednou z těch nejkrásnějších pro mě byla Ohňová země. Jinak si ve svém volném čase ráda přečtu knihu od Nesba nebo Márqueze, občas běhám a jezdím na kole. Nemám moc ráda zimu a další Wim Hof ze mě nejspíš nebude, ale svůj duchovní rozvoj podporuji cvičením jógy a meditací téměř každý den.“

20tileté pracovní výročí Roberta Krátkého

Ředitel pro péči a rozvoj na brněnské pobočce Robert Krátký pracuje v RENOMIA už neuvěřitelných 20 let. Z jeho krásného vyprávění je ale patrné, že to uteklo jako voda.

Ještě dnes si pamatuji na svůj první den v APS RENOMIA. V pondělí 19. 2. 2001 něco málo před sedmou ranní zvoním na kanceláře brněnské ápéesky. Dveře mi otevírá sympaťák ve středním věku Karel Novák (Karel je o 20 let starší a stále v RENOMIA pracuje, já jsem dnes už také ve středním věku a snad také sympaťák). Za chvíli přichází Jirka Nepala, společně sedáme do auta a odjíždíme do Ostravy. Potkávám ostravské kolegy Vaška Koblihu, Šárku Bechnou a Laďu Buriana.

Laďovým úkolem je během dvou dnů ze mě, ostříleného likvidátora už s pětiletou praxí v pojišťovnách, udělat likvidátora v pojišťovací makléřské společnosti. Po cestě z Ostravy se ještě při krátké zastávce seznamuji s Davidem Kocfeldou.

Ve středu poznávám další kolegy z brněnské pobočky. Marušku, Martinu, Vilmu, Pavlínu a Ivoše Krajíčka. Za 14 dní přichází nová kolegyně Jana Bartošková (dnes Borková) … Ve výčtu jmen (a změn příjmení kolegyň) bych mohl pokračovat dlouho. Protože za těch 20 let jsem poznal spoustu skvělých lidí a mnoho z nich v RENOMIA stále pracuje. Jsem moc rád, že mám možnost se s dalšími novými kolegy dále setkávat. I to je jeden z důvodů, proč v RENOMIA stále pracuji.

Ve stejný rok jsem se stihl oženit. A asi to byl dobrý rok, protože se svou ženou jsem stále. Takže mě letos čeká ještě jedno výročí. Později se nám narodili syn Adam a dcera Bára. S rodinou trávím většinu svého volného času. Rádi poznáváme nová místa ať už u nás nebo v zahraničí, máme rádi hory (pěšky i na lyžích), kola a děti hrají míčové hry. Adam basket a Bára volejbal … jsem rádi v pohybu. A když nejsme v pohybu, tak s ženou rádi ochutnáváme různá vína.

Zpátky k práci. Z úvodních řádků jste pochopili, že jsem v RENOMIA začínal jako likvidátor a pomáhal jsem našim klientům řešit škody. Později jsem pomáhal našim likvidátorům řešit škody jejich klientů a snažil jsem se rozvíjet oddělení likvidace škod správným směrem. A ještě později jsem se začal věnovat kolegům z oddělní péče o klienty, jejich podpoře a vůbec rozvoji služeb pro naše klienty. Však mnozí z vás víte.

V současné době se snažím zúročit všechny zkušenosti posbírané po společné cestě s RENOMIA. Spolupracuji s Vilémem Matyášem a jeho týmem při akvizici nových společností. A mám to štěstí, že můžu nově příchozím společnostem do skupiny RENOMIA pomáhat při jejich adaptaci. Na tom dnes spolupracuji s Ondrou Witowskim, jeho týmem a samozřejmě s dalšími kolegy z nejrůznějších oddělení RENOMIA.

Kdybyste se mě dnes zeptali, proč jsem začal pracovat v RENOMIA, a ještě tady pracuji, tak moje odpověď bude jednoduchá. Moje „PROČ“ je vlastně velmi prosté. Chtěl jsem vždy dělat práci, která bude něco znamenat.  Bude dávat smysl mně i ostatním, se kterými spolupracuji. A mě práce v RENOMIA stále smysl dává, baví mě a trochu s nadsázkou říkám, že se svojí prací bavím.  

Závěrem bych už jen chtěl poděkovat všem kolegům, které jsem měl možnost potkat, za spolupráci. A poděkování patří i mojí úžasné ženě a dětem za jejich podporu a pochopení.

Martin Schenk je už 20 let likvidátorem ve WIASS

Senior specialista likvidace škod Martin Schenk je už dvacet let věrný WI-ASSu, dceřiné společnosti RENOMIA. I on má pocit, že sem nastoupil teprve nedávno.

„Z Pojišťovny České spořitelny, jsem „nedávno“ nastoupil do WI-ASS v Olomouci, kde pracuji na pozici likvidátora pojistných událostí. Od roku 2011, kdy WI-ASS vstoupil do rodiny RENOMIA, jsem se také zapojil do likvidace škod některých vybraných „mateřských“ klientů pražské a přerovské pobočky.

Asi nejvíce volného času věnuji své poměrně početné rodině – manželce, našim společným šesti dětem a dvěma vnoučatům. Nejlépe si odpočinu na výletě v přírodě, na rybách, při četbě knížek, sledování filmů nebo při kulečníku. Rád se potkávám s kamarády u dobrého jídla či pití a nepohrdnu dobrým doutníkem.“