Blahopřejeme k pracovnímu výročí

Dokonce tři krásné kolegyně se s námi tentokrát podělí o to, jaké to je, pracovat v RENOMIA již dvacet let. A k tomu jedno patnáctileté a jedno desetileté výročí, které patří jedinému muži mezi březnovými oslavenci. Srdečně blahopřejeme všem a děkujeme za krásnou motivaci.

Miroslav Novák slaví 10 let práce v RENOMIA v Liberci

Mirek Novák, senior specialista likvidace v Liberci

Senior specialista likvidace škod Mirek Novák už 10 let raduje z různorodé práce, kterou mu přináší RENOMIA. Z jeho vzpomínek čiší nejen nadšení pro práci samotnou, ale také pozitivní přístup k životu, který teď všichni potřebujeme víc než kdy jindy. „Do RENOMIA jsem nastoupil na pozici specialisty likvidace škod poté, co jsem 15 let pracoval v servisních službách sítě ŠKODA AUTO a.s. jako servisní poradce a specialista likvidace škod motorových vozidel. Práce v RENOMIA pro mě byla příjemnou změnou. Těch 10 let tady mi přineslo setkání se spoustou nových a zajímavých lidí.

Moje práce mi dala možnost poznat řadu oborů lidské činnosti a míst, o kterých jsem do té doby neměl ani tušení, což je pro mě jako povahou zvídavého člověka velkým bonusem. Hezké také za těch 10 let bylo sledovat, jak se naše prostory liberecké pobočky rozrostly a pracovní tým se rozšířil na více než dvojnásobek kolegů.

V soukromém životě mám rád dobré lidi a živo kolem sebe. Proto je můj život plný zážitků s rodinou a mými přáteli, se kterými rád splouvám české řeky, u kytary a táboráku, na společných akcích v horách a v zimě na sjezdovce. A když si utrhnu čas jen pro sebe, propadám kouzlu zaprášených starých motocyklů, kterým ve své dílně vdechuji život a sílu dostat se zase na cesty v údolí Jizerských hor a ještě dál. Oporou a štěstím v každé chvíli jsou mi dvě skvělé děti a manželka, kteří mají pro mé starosti i radosti nekonečné pochopení.“

15 let v RENOMIA uteklo Ireně Halákové jako voda

Irena Haláková je vedoucí oddělení likvidace škod v ostravské pobočce. Jaká byla její cesta až do této pozice a jak se poznala s RENOMIA? Na to zavzpomínala u příležitosti svého patnáctiletého pracovního výročí.  

„Do RENOMIA jsem nastoupila na pozici asistentky likvidace pojistných událostí jako podpora oddělení LPU. Firmu RENOMIA, a především pak Láďu Buriana jsem již znala prostřednictvím svých dvou předchozích zaměstnavatelů (kteří jsou mimochodem dodnes klientem RENOMIA). Láďa byl také mým prvním šéfem a musím říct, že mě mnohému naučil. Díky němu i všem ostatním kolegům jsem po letech praxe mohla zaujmout nejprve pozici likvidátora a následně i vedoucího oddělení likvidace škod.

Naše práce není vůbec jednoduchá, člověk se má stále co učit. Přesto, nebo spíše právě proto, je pro mě stále zajímavá a atraktivní. Společnost RENOMIA se o své zaměstnance dobře stará a když k tomu přičtu i dobré vztahy, které u nás v Ostravě vždycky panovaly, vlastně ani nevím, jak těch 15 let uběhlo. A v této nelehké době pociťuji dvojnásob vděk za připravenost firmy a možnost ve své práci pokračovat bez významnějšího omezení. Nemá příliš smysl se ohlížet zpátky, raději koukám vpřed…

S příchodem nové doby přišly i nové koníčky a nové zvyky. Některé jsem musela přetransformovat, jiné musejí počkat a leccos i zaniklo, ale našla jsem i novou zábavu. Tak třeba namísto cvičení ve fitness centru jsem si vybudovala fitko domácí, začala jsem si čmárat, kreslit a malovat na papír i textil, více čtu nebo poslouchám audioknihy. A radost mám i z toho, že opravdu často chodím na dlouhé procházky do přírody, kde můžu v klidu rozjímat…Všechno je jiné, ale jsem ráda, že můžu prohlásit, že můj pracovní i soukromý život se mi líbil dřív a líbí se mi i teď.“

Irena Haláková, vedoucí likvidace v Ostravě

Už 20 let pečuje o klienty RENOMIA v Ostravě Gabriela Večeřová

Gábina působí jako account representative v oddělení péče o klienty na naší ostravské pobočce. Říká, že i po dvaceti letech jí její práce přináší stále něco nového. Schválně, uhodnete, jakého má Gabriela netradičního koníčka?
Gabriela Večeřová, account representative v oddělení péče o klienty, Ostrava

„Když jsem nastoupila do RENOMIA, psal se rok 2001, na ostravské pobočce pracovalo šest lidí a uvítal mě velmi přátelský kolektiv. Na tyhle začátky moc ráda vzpomínám. RENOMIA za těch 20 let ušla obrovský kus cesty a prošla velkým rozvojem, a i když se spousta věcí změnila, podstata stále zůstává. Jsme tu pro naše klienty. V současné době pracuji v oddělení péče o klienty, kde kromě jiné pracovní náplně připravuji pojištění vozidel. Zdálo by se, že se jedná o rutinní záležitost, opak je však pravdou a vždy se najde nějaká ta novinka a překvapení.

V mém soukromém životě je na prvním místě rodina, zde čerpám i energii pro svou práci. S manželem, dcerou a psem chodíme na dlouhé procházky po horách, společně cestujeme. Ráda fotím a své úlovky zpracovávám do fotoknih. Mezi mé koníčky také patří odkrývání rodokmenu naší rodiny, vyšívání a chov motýlů. Všechny mé záliby vyžadují toleranci ze strany členů rodiny, protože když se vám například ve čtyři hodiny ráno ocitne v ložnici pištící noční motýl smrtihlav, chce to velkou dávku pochopení…“

Blahopřejeme Kláře Kodua k 20 letům s RENOMIA

Ředitelku mezinárodních operací RENOMIA GROUP Kláru Kodua poznáte snadno. Vždy elegantně oblečená, usměvavá a zároveň perfektně soustředěná na věci, kterým se právě věnuje. Byla v RENOMIA u zrodu mnoha úspěšných projektů a u příležitosti svého pracovního výročí vzpomíná na ty, kteří jí byli oporou v začátcích i v průběhu let.

„Občas se mě někdo zeptá, proč jsem v jedné firmě 20 let. V RENOMIA mám štěstí na lidi kolem sebe, kteří jsou spolehliví a přátelští. Mnozí z nich se stali mými blízkými kamarády. Díky sehranému týmu jsem zažila úspěch i radost z dosaženého výsledku. Mojí první kolegyní byla Jana Voleská. Společně s Pavlem Nepalou mě učili, jak se dělají studené telefonáty s akvizicemi. S týmem RENOMIA NETWORK se nám podařilo vybudovat franšízingový brand, který nemá na českém trhu konkurenci. Další zkušenosti jsem nabrala v obchodě. Poslední roky se věnuji rozvoji našich zahraničních operací, což je pestrobarevná práce.  Mezinárodnímu rozvoji se daří, protože se můžeme spolehnout na podporu oddělení a specialistů. Já se dennodenně mohu spolehnout na podporu nejbližší kolegyně Jany Kleinové.
Klára Kodua, international operations director
Díky RENOMIA jsem potkala jedinečné leadery a učitele, např. Liama Forda nebo Dana Lappina, kteří se se mnou štědře podělili o své zkušenosti a znalosti. Jejich nadhled i praktické rady mi mnohokrát pomohly v pracovním i soukromém životě. Cením si toho, že jsem se v RENOMIA nikdy nepřestala učit. Součástí tohoto učení bylo i hledání rovnováhy mezi prací a rodinou, zejména při výchově syna Luky a dcery Evičky. Děkuji za spolupráci, inspiraci a příležitosti. Těším se na další.“

„Je to jízda,“ říká Jana Borková k 20 letům v RENOMIA

Account manažerka Jana Borková je už 20 let nerozlučně spjata s brněnskou pobočkou RENOMIA. Jakým mottem se řídí a kdo ji k němu přivedl?

Jana Borková, account manažerka v Brně
„Do vlaku APS RENOMIA jsem přistoupila 1. 3. 2001 jako asistentka pobočky. Pokud dobře počítám, bylo nás v Brně deset. Stejně malá byla tehdy Ostrava, Přerov, Praha a všichni jsme se znali. Na asistentskou pozici vzpomínám ráda. Vyměnila jsem ji následně za pozici správce pojištění vozidel a dodnes se svého kopyta držím. Vlak časem změnil název na RENOMIA, začal nabírat na rychlosti a přidávat vagóny. V roce 2011 jsem odcházela na mateřskou a návrat v roce 2015 byl z mého pohledu do nové společnosti v novém světě. Dnes už z hlavy nevyjmenuji pobočky, členy celé skupiny, a dokonce ani kolegy z rodného Brna. Patřím mezi inventář. Jsem na to hrdá, protože můj vztah k RENOMIA je jiný. Spousta kolegů jsou mí nejbližší přátelé, s kterými chci trávit víkendy, dovolenou, sdílet společné zájmy.
Do mého života zasáhli mnozí, ale s velkou láskou musím vzpomenout na Marušku Skalickou: „Všude kam tě pozvou jdi, jeď, všechno ochutnej, vyzkoušej a užij si, abys později nelitovala“. Takže se snažím: práce, rodina, jóga, kolo, turistika, lyže, divadlo, knihy. Chybí jen víc času. Děkuji všem, kteří řídí vlak RENOMIA, že mám svou místenku.“