Blahopřejeme k pracovnímu výročí


30. srpna 2021

Michal Čajka, managing partner, 25 let v RENOMIA

Pětadvacet let v RENOMIA?! Rychle to uteklo a tempo, zdá se, ještě zrychluje. Pořád si pamatuji, jak jsem podepisoval svou první pracovní smlouvu s paní ředitelkou v kancelářích APS Hranice v Hranicích. Myslím, že to bylo o víkendu. Od té doby se toho změnilo mnoho, jméno firmy, lidi, svět kolem nás. Ještě si pamatuji dobu faxu, bez e-mailů a mobilů. K neuvěření.

Začínal jsem na pobočce v Praze, později jsem ji nějakou dobu vedl, nyní zastřešuji tým OSP. Jsem rád, že jsem svou „troškou do mlýna“ přispěl k rozvoji pražské pobočky a RENOMIA a zejména jsem rád, že jsou s námi po celou tu dobu někteří (doufám pořád spokojení) klienti. Například Unipetrol jsme získali v roce 1998.

Co si myslím, že se nezměnilo, je drive a energie, kterou od počátku firma má a jak dále roste a naplňuje své cíle. Věřím, že k dalšímu rozvoji přispěje i naše nedávné spojení s Gallagherem, které nás ještě více posunulo v mezinárodním ohledu, posílilo na zajistném trhu a otevřelo do budoucna další možnosti ve střední a Evropě.  

Díky všem kolegům za super atmosféru v týmu a za spolupráci, zejména nejbližším spolupracovníkům v OSP, Synergy a WI-ASS, se kterými jsem nejvíce v kontaktu. Těším se, že nám společně bude i nadále fajn, tak jako doposud. Nevím, co přinese RENOMIA dalších 25 let, nicméně jedno je jisté – záleží jen na nás. Jaké si to uděláme, takové to budeme mít.   

Ve volném čase jsem s rodinou většinou na golfu či v horách – všem doporučuji.

Libuše Vašků, account representative, 20 let v RENOMIA (OPTIMUM-centrum pojištění)

Do společnosti OPTIMUM-centrum pojištění s.r.o. ve Vsetíně, která se 1. 1. 2020 stala součástí RENOMIA GROUP, jsem nastoupila 1. 7. 2001 po mateřské dovolené jako asistentka společnosti.

Během těchto 20 let se mi stihly narodit ještě 2 děti a nyní pracuji na pozici account representative. Práce v oblasti péče o klienty je velmi pestrá a každý den přináší spoustu nového.

Ve volném čase ráda cestuji – ať už s manželem na motocyklu nebo společně s dětmi – jak u nás, tak i do zahraničí: nejraději běhám někde po kopcích nebo po obrazárnách.

Když zbude chvilka, ráda si přečtu pěknou knihu nebo si zajdu do kina či na koncert. A když se podaří mladým z mého okolí zorganizovat dětský tábor, jezdívám o letních prázdninách vařit: sestavit jídelníček a nasytit desítky hladových krků bývá občas adrenalin.

Václav Šmýra, obchodní ředitel, region Morava, 20 let v RENOMIA

Vím, že nejsem sám, kdo tvrdí, jak ten čas letí. Čím je člověk zralejší, tím víc to vnímá – zejména na svých dětech, ale také ve firmě. Spousta úžasných zážitků, úspěchů, ale též proher a zklamání. To je život. A je možná právě tím naplňující, protože každý neúspěch nám dává příležitost se změnit k lepšímu.

Dnes už zřejmě jen málokomu něco říká „Minet“ či „Sedgwick“. Byly to britské společnosti, které vpluly do českých brokerských vod jako první. Byla to doba, kdy měly nejen na Ostravsku prakticky monopol. Obrovské zkušenosti, které jste jinde nezískali, protože žádné školy na to neexistovaly. Moc mě to bavilo, nekončící poznávání nových lidí v různých profesích, ale také provozů – od u nás typických železáren přes armaturky, papírny, chemičky, textilky až po krematorium... Myslím, že málokterý obor má takový pestrý záběr. Mě to prostě fascinuje...

Jirka (Nepala) by mohl vzpomínat, jak náročné bylo mě přesvědčit pro tehdy relativně malou ambiciózní českou firmičku. Nakonec rozhodlo mé poznání, že raději nadšení, odhodlanost a vize, než „jistota“ tehdy nakonec amerického korporátního zázemí (Marsh). Dne 13. 6. 2001 jsem řekl RENOMIA své ano. Těžké rozhodnutí, a ještě těžší období, které následovalo, kdy jsme tvrdou prací rozvíjeli tehdy již existující ostravskou pobočku. Navíc v době, kdy se nám s manželkou narodilo naše první dítě Sára. Potom přišli ještě Samuel a Šimon. Naštěstí mám úžasnou manželku Valiku, která mě vždy podporovala a fandila mi. Snad jim to všem po těch letech makačky vracím... Nikdy jsem svého rozhodnutí pracovat pod takovými vizionáři a morálními vzory, jako jsou paní ředitelka, Pavel a Jirka nelitoval. Jsem RENOMIA věrný dosud a vím proč. Těším se na další společnou službu druhým v tom, v čem jsme nejlepší.

Irena Navrátilová slaví 15 let v RENOMIA, samostatná účetní, Brno

Před 15 lety jsem přišla do brněnské pobočky RENOMIA, která tehdy sídlila na ul. Příkop, na pohovor.

Velkým překvapením pro mě bylo, když mě na pohovoru mimo jiné přivítala Pavlína Šupitarová, se kterou jsme se potkávaly na ulici, ve které jsme v Brně bydlely. A tak slovo dalo slovo a já nastoupila do firmy, která roste, vyvíjí se a já s ní. Nejen, že jsem se za tu dobu hodně naučila, ale také potkala skvělé kolegy a kamarády, kteří se stali mou druhou rodinou.

15 let není krátká doba, a tak i já jsem „malinko uzrála“. Dokonce jsem se stala před třemi lety poprvé babičkou a před dvěma lety „double“ babi. Obě vnučky vyplňují můj volný čas a já – hrdá babička – nechci zameškat ani chvíli. Vždyť všichni víme, jak ten čas letí…

Jitka Pelnářová, metodička péče, 15 let v RENOMIA

Patnáct let je neuvěřitelná doba, i když jsem si během této doby udělala dvě mateřské a rodičovské „dovolené“. Ve skutečnosti jsem v RENOMIA ještě déle, když počítám i dobu své brigády při studiu na vysoké škole. Začínala jsem jako odpolední asistentka, pak jsem byla asistentka oddělení péče o klienty, account representative, account manager, metodik oddělení péče o klienty a nyní pracuji na pozici metodik péče a provizní správy. Před 15 lety by mě nikdy nenapadlo, jakých firma dosáhne úspěchů.

Jsem ráda, že jsem si prošla tolika pozicemi. To hlavní, co jsem se naučila, je to, že se člověk musí neustále učit novým věcem. RENOMIA je pro mě i kontakt se zajímavými lidmi, z nichž některé považuji za své přátele.

Ve volném čase se věnuji hlavně rodině, protože ta je pro mě prioritou číslo jedna. Děti, které nás s manželem potřebují a i chtějí, máme teď a nebude to tak napořád, takže priorita je jasná. Relaxujeme v lese nebo v parku.

Další články: