Hlas srdce pomůže nemocnému Filípkovi

Vaše nominace a finální hlas paní ředitelky Nepalové rozhodly o tom, že příspěvek 27 000 Kč od našeho nadačního fondu obdrží Adéla Mindlová, která před odchodem na mateřskou dovolenou působila v brněnské pobočce RENOMIA. Shodou okolností je Adéla jednou z těch, kteří coby letošní sedmadvacátníci gratulovali RENOMIA k jejímu výročí, a tak je opravdu symbolické, že obdrží „dárek“, který se RENOMIA v den svých 27. narozenin zavázala dát někomu potřebnému. Adélčin syn Filípek totiž trpí hemofilií, vzácnou nemocí, která zabraňuje srážlivosti krve a způsobuje život ohrožující krvácení. Tato nemoc není léčitelná jinak než dodáváním látky pro srážlivost přímo do žíly, což musí být prováděno i několikrát týdně. Bohužel Adélka zůstala na tuto těžkou situaci sama, manžel to nezvládl. Tahle milá a usměvavá maminka se ale nevzdává a vedle péče o syna se snaží aspoň formou brigády dále pracovat, aby neztratila svou odbornost a také si trochu přilepšila finančně. Věříme, že jí příspěvek od Hlasu srdce umožní, aby si dopřála chvilku oddechu a mohla si naplno užít čas se svým úžasným synem.

Adéla Mindlová a Filípek
„Chtěla bych moc poděkovat kolegyním, které si na nás vzpomněly s nominací, a Hlasu srdce, že nás vybrali. Velmi si vážím, že jsme byli s Fildou vybráni právě my, opravdu jsem to nečekala, zvlášť, když jsem již nějakou dobu na mateřské dovolené a se svou situací se svěřuji málokomu. Peníze použiji s rozvahou, ráda bych Filípkovi přispěla na krásnější budoucnost.“
Adéla Mindlová

A co ostatní nominace?
Ještě jednou vám za ně děkujeme. Příběhy, které jste nám popsali, mohou být zařazeny do standardního grantového řízení o příspěvky ve výši 15 000 Kč, které průběžně z našeho nadačního fondu Hlas srdce udělujeme. Tento rok už jsme tak podpořili celou řadu společensky potřebných aktivit, namátkou třeba:

Mateřské centrum, které se stará o vzdělávání a podporu matek na mateřské a rodičovské dovolené. V současné situaci mají problém s nájemným, jelikož mohou otevřít a aktivity provozovat jen v omezeném režimu s ohledem na situaci s COVID-19.

Hospic STROM ŽIVOTA, který během koronavirové pandemie překračoval běžnou kapacitu pacientů asi o 30 %, aby co nejvíce ulevil nemocnicím v boji s COVID-19. Měli nejen více práce, ale také větší náklady související s bezpečnostními opatřeními. Za 2 měsíce spotřebovali množství ochranných pomůcek a prostředků, které by jinak vystačilo na několik let. Vyšší náklady měli také v souvislosti s přesčasy lékařů a zdravotních sester. Museli se předzásobit zdravotním materiálem, například infuzními sety a léky, bez kterých se jejich pacienti neobejdou. Dramaticky jim chybějí dýchací přístroje, které na konci života potřebuje 90 % všech jejich pacientů.

Atletické soustředění nejmladších atletů (cca 50 dětí) přípravky ASK Dipoli v Chebu. ASK DIPOLI je atletický klub založený v květnu 2018, který slučuje atlety z Černošic, Dobřichovic a okolí. Trenéři se dětem, mládeži a dospělým věnují každý den v týdnu na atletickém oválu, pořádají závody a klubové akce, aby mladým sportovcům ukázali, že sport je hlavně zábava a radost z pohybu. 

Na celkový přehled o grantech udělených z Hlasu srdce za rok 2020 se můžete těšit začátkem příštího roku.