Jiří Nepala ocenil nejlépe doskakující hráčku RENOMIA ŽBL


18. května 2021

Jméno své historicky první vítězky zná nová Cena RENOMIA udělovaná nejlépe doskakující basketbalistce nejvyšší české ženské ligové soutěže. Držitelkou ocenění se stala opora KP Brno Lucia Hadačová.

„Doufám, že nebudu ani zdaleka poslední držitelka ceny,“ řekla Hadačová v rozhovoru pro web ZBL.basketball. „Je to skvělý pocit a super nápad, jak poukázat na doskakování, protože bez doskočených míčů by následně nemohly padat koše.“

Cena RENOMIA má speciální kritéria. Nejde totiž jen o celkový počet doskoků nebo nejvyšší průměr na zápas. Doskoky všech hráček, které odehrály alespoň třetinu zápasů svého týmu, se přepočítají na délku jednoho zápasu – tedy 40 minut. Tím se srovnává to, zda někdo hraje 5 nebo 35 minut. Hadačová hrála v letošní sezóně „jen“ 16 minut na utkání, za tu dobu ale zvládla doskočit téměř šest míčů a její průměr na 40 minut tak činil v základní části 14,6 doskoků, což ji v tabulce Ceny RENOMIA vystřelilo do čela.

Vždy v zájmu týmu

„Neřekla bych, že se na doskoky nějak extra zaměřuji. Vím ale, že je to má silná stránka a když tím dokážu pomoci svému týmu, tak mě to moc těší,“ vypráví odchovankyně popradského basketbalu, která je v širším kádru slovenské reprezentace, který se stejně jako Češky chystá na červnový evropský šampionát.

RENOMIA potěšila fanoušky ženského basketu i na Facebooku

U příležitosti vyhlašování Ceny RENOMIA jsme připravili odměnu také pro fanoušky basketbalu. Na Facebooku jsme vyhlásili soutěž o originální ligový míč MOLTEN a mikiny a trička RENOMIA ŽBL. Úkolem soutěžících bylo tipnout si vítězku Ceny RENOMIA a naším pak ze správných odpovědí vylosovat výherce.

Že je vám líto, že jste se coby zaměstnanci RENOMIA nemohli téhle soutěže zúčastnit? Slibujeme, že příště vymyslíme něco také pro vás.

Další články: