Kyberbezpečnost je věcí manažerů. Největším rizikem jsou málo proškolení zaměstnanci, shodl se Michael Dubský s dalšími experty v debatě na Lidovky.cz


30. srpna 2021
debata o Kyberbezpečnosti | Lidovky.cz

Kybernetická bezpečnost už dávno není záležitostí jen armády a strategických podniků – za poslední rok se s likvidačním útokem na firemní sítě a data setkaly desítky tisíc společností. Na veřejnost pronikly ale pouze dva vážné útoky, a to na Nemocnici Benešov a Fakultní nemocnici Brno-Bohunice.

Jak se má proti takovým zločincům normální firma bránit? Co má dělat malý živnostník, šéf architektonického studia nebo generální ředitel velké korporace? A protože stoprocentní ochranu proti riziku nenajdete nikdy, má smysl se proti vyděračům pojistit? Nebo je nejsnazší mít připravené fondy na výkupné?

Odpovědi v debatě serveru Lidovky.cz hledal Michael Dubský, ředitel oddělení péče o klienty společnosti RENOMIA s vedoucím odboru kybernetické bezpečnosti a technickým garantem platformy KYBEZ Janem Dienstbierem a mluvčím Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Jiřím Táborským.

Odkaz na článek a videozáznam debaty naleznete zde: https://www.lidovky.cz/byznys/kyberbezpecnost-je-veci-manazeru-nejvetsi-riziko-predstavuji-malo-proskoleni-zamestnanci-shoduji-se.A210630_190114_ln_ekonomika_vag

Další články: