Kybernetická rizika jsou pro RENOMIA hrozbou i příležitostí

Víte, kolik procent kybernetických rizik ve firmě tvoří lidé a kolik technologie? Jaký je nejčastější důvod úniku dat a jak to otestovat? Jak často by bylo dobré se v kybernetické ochraně školit? Všem těmto otázkám se věnovala konference Digitální hrozby a strategie kybernetických rizik a následně také stejnojmenný webinář, kterého se za RENOMIA zúčastnil ředitel péče o klienty RENOMIA GROUP Michael Dubský – jeho celý záznam naleznete ZDE, blok s Michaelem Dubským začíná cca v čase 30:51.

Desítkám účastníků obou akcí Michael představil tuzemská i globální data a trendy v oblasti kybernetických rizik z pohledu pojistných trhů. Ty totiž stejně jako například nyní v souvislosti s pandemií koronaviru velice citlivě reagují na růst specifických rizik a důsledkem jsou zvyšování sazeb, úpravy rozsahu pojistného krytí nebo omezená pojistná kapacita.

Co z toho vyplývá pro RENOMIA? Interně potvrzení faktu, že cílem kybernetických útoků jsou dnes společnosti i jednotlivci prakticky všude na světě, a tudíž je potřeba maximálně dbát na to, aby naše data zůstala ochráněna. Proto budou nadále probíhat interní webináře na téma kybernetické bezpečnosti, a i nadále budeme zkvalitňovat technologické zabezpečení našich firemních dat.

Z hlediska našeho obchodního působení je velký nárůst kybernetických útoků a vedle toho naše špičková znalost vhodných pojistných produktů pro nás unikátní příležitostí. U stávajících klientů pomocí kvalitní cyber risk ochrany chceme posílit propojištěnost a atraktivní nabídkou řízení kybernetických rizik i pojistného krytí oslovit nové klienty. Specialisté kybernetického pojištění i oddělení péče RENOMIA GROUP jsou vám k tomu připraveni poskytnout maximální podporu.