Máme zcela unikátní produkt a chuť pod křídly RENOMIA dál růst

Dainis Maldutis

Koncem loňského roku „zapíchla“ RENOMIA GROUP do mapy Evropy již osmou pomyslnou vlaječku – po ČR, Slovensku, Rumunsku, Bulharsku, Maďarsku, Srbsku a Chorvatsku nyní přímo působíme i v jedné z pobaltských zemí, Lotyšsku. Naší dosud poslední akvizicí se stala lotyšská makléřská jednička, společnost R&D. Zajímá vás, jak na změnu reagovali klienti R&D a co společnost plánuje do budoucna? Zeptali jsme se na to jednoho ze zakladatelů firmy, Dainise Maldutise.

Mohl byste nám společnost R&D krátce představit?

Už od roku 2007 nabízíme profesionální služby v oblasti klasického zprostředkování i na e-commerce platformách, a téměř 10 let jsme lídrem lotyšského makléřského trhu. Za všechny ty roky jsme nashromáždili spousty zkušeností, zároveň jsme vždy jsme pracovali s inovacemi a moderními technologiemi.

Vybudovali jsme jeden z nejkvalitnějších makléřských týmů v Lotyšsku a také jsme vytvořili vlastní značku OCTAmāts pro náš unikátní produkt – pojišťovací automaty pro sjednání povinného ručení (pozn. red. název produktu vychází z jeho účelu, v překladu znamená „stroj na MTPL, tedy pojištění odpovědnosti z provozu vozidla“).

Jak takové pojišťovací automaty fungují?

Naše prodejní automaty OCTAmāts jsou umístěny v lokalitách, kde toto pojištění přirozeně začíná – nacházejí se na všech úřadech Ředitelství bezpečnosti silničního provozu (obdoba českých registrů vozidel, pozn. red.) ve 27 městech po celém Lotyšsku, celkem se jedná o 31 prodejních automatů. OCTAmāts jsou vybaveny samoobslužným platebním zařízením pro kreditní/debetní karty a funguje jako bankomat. Rozdíl je v tom, že v bankomatu dostanete hotovost, zatímco z OCTAmāts dostanete pojistku. Za méně než dvě než 2 minuty jste pojištěni.

Narazili jste i na nějaké limity těchto prodejních automatů?

Řekl bych, že OCTAmāts mají pouze výhody. Je to stále zcela jedinečné řešení pro zákazníky, které je jim k dispozici na správném místě a ve správný čas.

Jak hodnotíte výkop spolupráce s RENOMIA?

Jsme nadšení! Byli jsme při výběru partnera velmi vybíraví, šlo nám zejména o to, kam se bude ubírat další rozvoj naší společnosti. Nyní jsme si naprosto jisti, že jsme se rozhodli správně. Věříme, že příslušnost k rodině RENOMIA prospěje oběma stranám.

Jak vaši zákazníci reagují na partnerství se společností RENOMIA/Gallagher?

Partnerství se společnostmi RENOMIA a Gallagher teprve začalo, ale pevně věříme, že v blízké budoucnosti přinese našim zákazníkům nové unikátní možnosti a ještě lepší pojistná řešení a služby. Z hlediska rozvoje našeho interního týmu vidíme jako obrovskou příležitost využít všechny znalosti, know-how, kterým RENOMIA GROUP disponuje.   

Jaké máte plány na letošní rok?

Situace v souvislosti s pandemií covid-19 je pro všechny velmi obtížná, i když se našeho oboru zatím přímo nedotýká a stále můžeme poskytovat pojišťovací služby na dálku. Naším plánem pro letošek je udržet pozici na trhu a připravit tým na okamžik, kdy pandemie ustoupí a bude obnovena intenzivní akviziční činnost. Chtěli bychom využít probíhající konsolidace lotyšského makléřského trhu k našemu dalšímu růstu a také přilákat do našeho týmu nové nadějné kolegy. Věříme, že opět porosteme rychleji než okolní trh. A také doufáme, že rok 2022 už bude kompletně bez covidu a my pak zúročíme vše, co nás tohle náročné období naučilo.