Od lásky k fotbalu až ke složitým průmyslovým rizikům

Yevgeniy Tatusov, placement leader CEE

V dětství hodně sportoval, hrál závodně tenis a když musel kvůli úrazu skončit, vrhl se na box, jemuž se celý život věnuje jeho tatínek. Yevgeniy „Žeňa“ Tatusov je zkrátka takový. Když někde narazí na překážku, nevzdá se a příště si vybere ještě větší výzvu. V oddělení péče o klienty RENOMIA GROUP, jehož je už několik měsíců součástí, se mu tahle vlastnost bude hodit. Naši kolegové tam často úspěšně řeší projekty, které jiní zvládnout nedokázali.

Mluvíte krásnou češtinou, v Česku jste se ale nenarodil, že? Odkud pocházíte?
Narodil jsem se ve druhém největším ukrajinském městě Charkově. Je to jedno z vědeckých center Ukrajiny, je tu několik univerzit. Při jedné z nich funguje lyceum, které jsem vystudoval a vždy v létě jsem vyjížděl na stáže do různých zemí, abych se zdokonalil v angličtině. Po dokončení středoškolského studia jsem se v roce 2012 přestěhoval do ČR. V Poděbradech jsem absolvoval roční přípravný kurz češtiny organizovaný Karlovou Univerzitou a pak jsem nastoupil na bakalářské studium na VŠE. Teď se intenzivně věnuji práci, do budoucna mám ale v plánu se ke studiu ještě vrátit a získat titul MBA.

Jak se stalo, že jste se profesně vydal právě směrem k pojišťovnictví?
Byla to absolutní náhoda. Během studia jsme spolu s manželkou založili firmu v oboru e-commerce, která pak už běžela poměrně samostatně a manželka to zvládala sama. Tak jsem se rozhodl, že se vydám jiným směrem a zkusím vybudovat kariéru někde jinde. Měl jsem dvě nabídky, které mě zaujaly – jedna z nich byla od společnosti McKinsey a druhá od jedné mezinárodní makléřské společnosti. Rozhodl jsem se pro druhou, protože ta firma sponzoruje jeden z významných fotbalových klubů anglické ligy. Uznávám, že to bylo rozhodnutí postavené na emocích, ale co byste chtěli od 22letého kluka? V každém případě svého rozhodnutí nelituju, protože pojišťovnictví, a hlavně práce s rizikem našich klientů mě baví a vidím obrovský potenciál zejména na českém pojistném trhu.

Jaký dosud nejzajímavější projekt jste při své práci řešil?
Vzpomínám si na dva velké projekty, které se sešly dokonce v jednom roce. Hodně jsem se na nich naučil a získal zkušenosti s umístěním rizika na tuzemském i zahraničním trhu a také s úspěšným „prodejem“ řešení společnostem, které jsou mezinárodní a celosvětově uznávané. Právě to bylo nesmírně důležité, protože na rozdíl od standardních lokálních akvizic u takových společností nezávisí rozhodnutí jen na jednom či dvou vlastnících. Jeden z těch projektů byla mezinárodní, ale původem česká farmaceutická firma, pro kterou jsem řešil komplexní umístění rizika od produktové odpovědnosti vč. stažení výrobků z trhu až po pojištění odpovědnosti statutárních orgánu. Následně jsem měl tohoto klienta ve správě a pokrýval jejich program z Prahy pro celý svět, od Evropy po Indii. Bylo to strašně zajímavé riziko z pohledu komplexity. Společnost hodně expandovala museli jsme ošetřit třeba i legislativní přesah, např. včlenění nově koupené indické entity do mezinárodního programu.

A ten druhý projekt?
To byla mezinárodní pivovarská firma, pod kterou spadají nejznámější české značky. Účastnil jsem se akvizice a pak jsem měl tohoto klienta taky ve správě. Z Prahy jsme řídili mezinárodní program pro celou Evropu. Oba ty projekty byly opravdu velké i z pohledu objemu pojistného, které se počítalo v milionech eur, a pro mě to byla obrovská výzva a zároveň odpovědnost vůči firmě, jelikož spadali do ranku těch největších klientů.

V RENOMIA se věnujete hlavně oblasti energetiky. Čím vás tento obor zaujal?
Energetika je jedním z odvětví, kterým se věnuji, avšak svou hlavní náplň vidím spíš v umisťování různých rizik na zahraničním trhu. Z tohoto pohledu je energetika velká výzva, protože jsou to vždy komplikovaná rizika, pro která nelze hledat umístění jen na lokálních trzích a vyžadují komplexní přístup. Vidím v tomhle oboru pro RENOMIA velký obchodní potenciál, který bych rád využil.

Jste členem týmu IBC – unikátní platformy, kterou RENOMIA založila v loňském roce a která se věnuje právě složitým rizikům. Představte nám ji, prosím.
International Broking Centrum (IBC) je taková „speciální jednotka“ RENOMIA, která funguje na bázi tzv. wholesale brokerage. Jejím hlavním úkolem je pomoc makléřům s nalezením dodatečných kapacit anebo alternativního řešení mimo tuzemský trh. Máme přístup na více než 90 trhů po celém světě od Londýna do Asii. IBC primárně slouží kolegům z RENOMIA, neodmítáme ale ani spolupráci s dalšími makléři např. z REP. Hodně spolupracujeme taky s Gallagherem – v poslední době se ukazuje, že londýnský trh je v krizi, a tak je potřeba hledat alternativní řešení jinde. Kromě ČR a ostatních zemí naší „R8“ jsme úspěšně navázali spolupráci s makléři z Británie, Irska, Belgie, Turecka, Ruska a dalších.

Zaznamenali jste již nějaké významnější úspěchy?
Působíme teprve půl roku, přesto se už můžeme pochlubit například tím, že jsme pomohli jednomu z nejvýznamnějších klientů Gallagheru zajistit D&O pojištění v hodnotě 20 mil. Kč a pro RENOMIA získali nového klienta – jednu z největších developerských firem Česka, která působí po celé Evropě.

S čím se na vás mohou kolegové z RENOMIA GROUP obracet?
Zjednodušeně řečeno se vším, pro co bude vzhledem k charakteru rizika, jeho složitosti a rozsahu zapotřebí vytvořit mezinárodní pojistný program anebo najít alternativní řešení mimo tuzemský trh. Je jedno, jestli potřebujete jen drobnou konzultaci, nebo pomoc s nastavením celého programu, rozhodně se nerozpakujte se na nás obrátit. Uděláme maximum pro to, abychom váš projekt společně dotáhli do zdárného konce.