Práci z domova zvládáme dobře, kancelář ale zatím úplně nenahradí

Převažující zájem o 2-3 dny home office týdně a ochota (60 %) sdílet své pracovní místo. To jsou nejzásadnější zjištění našeho celofiremního průzkumu, který byl zaměřen hlavně na práci z domova. Děkujeme více než 86 % zaměstnanců RENOMIA v ČR a 76 % na Slovensku, kteří se do průzkumu zapojili, že jim záleží na tom, jaké pracovní podmínky v RENOMIA máme a co by bylo možné zlepšit.

notebook a pracovní stůl

Velká řada z vás potvrdila očekávání, že jako optimální vidíte možnost kombinovat práci v kanceláři s prací na home office. V komentářích se často objevuje, že práce z domova je v mnoha ohledech efektivnější, podporuje růst samostatnosti a odbornosti kolegů, přináší vyšší produktivitu schůzek. I když každý jsme v jiné životní situaci a někdo to má například kvůli distanční výuce dětí složitější.  Ve své domácí „kanceláři“ postrádáme potřebné technické vybavení – vedle komfortních velkých monitorů jste nejčastěji zmiňovali absenci tiskárny, kopírky či scanneru. Věříme, že digitalizace v našem oboru brzy postoupí na tolik, abychom už s dokumenty v papírové podobě nemuseli pracovat vůbec, což prospěje jak přírodě, tak efektivitě procesů. RENOMIA bude každopádně díky svým investicím do digitalizace a moderních technologií na takovou situaci připravena.

Moje místo je i tvoje místo

Téměř dvěma třetinám kolegů v Čechách a na Slovensku nevadí sdílet své pracovní místo – to je velmi důležitá zpětná vazba pro rozhodování, jak nastavit systém práce na dobu „postcovidovou“. Je totiž možné, že řada změn, které si pandemie ze dne na den vynutila, se ukáže jako dobrých, a i my si je pro naše fungování ponecháme. Rozhodovat konkrétně o tom ale budeme až po důkladném vyhodnocení zpětné vazby a podnětů z vašich odpovědí v průzkumu a také v kontextu opatření, která bude potřebné přijímat s ohledem na (doufejme že doznívající) pandemii. Předpokládáme, že do konce ledna budeme střídat týmy v kancelářích a samozřejmě dál dodržovat všechna hygienická a bezpečnostní opatření, abychom nejen všechny zaměstnance RENOMIA, ale také naše rodiny, klienty a obchodní partnery co možná nejlépe chránili před nákazou covid-19. Poté rozhodneme o dalších režimových úpravách dle aktuální epidemické situace. Velice vám všem děkujeme za respektování těchto opatření.