Představujeme unikátní mezinárodní platformu RENOMIA a nové posily v oddělení péče

RENOMIA vytvořila evropsky unikátní platformu, která pomáhá našim klientům s umístěním velkých a komplikovaných rizik v zahraničí. Platformu RENOMIA International Broking Center (IBC) zastřešuje oddělení péče pod vedením Michaela Dubského, do jejího fungování se ale budou zapojovat i další specialisté RENOMIA, kteří disponují znalostmi a kontakty na zahraničních pojistných a zajistných trzích. V současné době již IBC pomáhá jak klientům RENOMIA, tak klientům našeho partnera Gallagher – vzhledem k situaci způsobené pandemií, ale také s ohledem na komplikovaný odchod Velké Británie z EU je totiž stále obtížnější najít vhodné umístění velkých rizik na trzích v Londýně a naši partneři tak využívají našich schopností nalézt vhodné kapacity jinde.

RENOMIA očekává od založení IBC nejen přímé obchodní přínosy, ale také další posílení své pozice předního pojišťovacího makléře zejména v regionu střední a východní Evropy.

Budete-li potřebovat pro svého klienta pomoc při umístění velkého rizika, neváhejte se na kolegy z oddělení péče obrátit. Jeho tým se i v souvislosti s IBC rozrůstá. Zatím poslední dvě posily se budou věnovat pojištění odpovědnosti a mezinárodnímu placementu.

Roman Dostál
Vystudovaný právník s praxí z obchodu, likvidace škod i klientského servisu Roman Dostál je novým specialistou pojištění odpovědnosti. Věnovat se bude rozvoji této specializace včetně nových služeb pro klienty a nových produktů ve spolupráci s tuzemskými i zahraničními partnery. Jeho úkolem je rovněž metodická podpora kolegů a vzdělávání v rámci RENOMIA GROUP. V kooperaci s obchodním oddělením bude pracovat na modelaci a implementaci pojistných řešení u vybraných obnov pojištění stávajících a nových klientů. Roman hovoří anglicky, německy, španělsky a částečně rusky.
Na umístění velkých rizik na českém a mezinárodním pojistném trhu pro naše tuzemské i zahraniční klienty se jako Placement Leader CEE&CIS zaměřuje Yevgeniy Tatusov. Spolupracuje také s našimi partnery v rámci RENOMIA European Partners (REP) a společnosti Gallagher. Před nástupem do RENOMIA působil Yevgeniy 3 roky na pozici Account Executive&Placement Leader v divizi Specialty společnosti Aon, a má bohaté zkušenosti s umístěním velkých rizik pro klienty v různých průmyslových odvětvích. Yevgeniy získal titul BBA na Vysoké škole ekonomické v Praze, hovoří plynně anglicky, rusky a česky.
Yevgeniy Tatusov