Příběhy úspěchu RENOMIA


09. listopadu 2021

Každý den v RENOMIA je plný příběhů. Nejraději samozřejmě máme ty s dobrým koncem, které naštěstí převažují, ať už se jedná o akvizice nebo řešení pojistných událostí. Především díky naší schopnosti nabídnout lepší rozsah služeb a kvalitnější klientskou péči se nám stále daří získávat nové klienty z nejrůznějších oborů. Seznamte se se dvěma zajímavými akvizicemi z poslední doby.

Dobrá koordinace mezi našimi zeměmi, podpora z Londýna a naše expertíza přinesly skvělý obchodní úspěch na Balkáně

Téměř na den přesně před rokem začala naše spolupráce s jednou z největších potravinářských firem na světě, která zahájila jednání o koupi regionálního lídra v oblasti výroby zmrzlin a mraženého zboží na Balkáně – jednou z našich akvizic. S podporou kolegů z Gallagher, kteří poskytli cenné zkušenosti, jsme koordinovali komunikaci a due dilligence mezi lokálními pobočkami klienta v 8 zemích a jejich londýnskou centrálou. Zanalyzovali jsme okolo 120 pojistných smluv, provedli nespočet analýz u 30 000 proběhlých škod, měli asi 50 teamsových porad a napsali 400 e-mailů.

Klíčovým faktorem úspěchu byla kombinace lokální expertízy – výborné znalosti lokálních trhů, se kterou pomohly jednotlivé země RENOMIA, dobrá koordinace, která byla pro klienta velmi komfortní, a strategický risk management, se kterým pomáhali kolegové v Praze i v Londýně. Společně nově nastavujeme efektivně fungující řízený pojistný program respektující specifika a potřeby daných zemí.

V současné době probíhá kompletní obnova pojistného programu dle dohodnuté strategie, celkové pojistné představuje několik desítek milionů Kč.

Radim Kovács, Michal Holzer, Lukáš Šlechta, mezinárodní obchod RENOMIA

Vytrvat, zkoušet nové věci a budovat dobré vztahy se vyplatí

Akvizice největšího českého výrobce dřevěných palet započala před 10 lety a cesta to nebyla vůbec jednoduchá. Majitel společnosti byl (a je) velmi zaneprázdněný, setkání s námi se vyhýbal, nebyl ochoten mu věnovat čas.

Letos se díky doporučení podařilo uspořádat neformální osobní setkání spojené s prohlídkou jeho nejnovějšího provozu. Hodně jsme se zaměřili na odlišnost našeho přístupu od jiných zprostředkovatelů – odbornost a risk management. Pomohly i techniky získané od Dana Lappina.

Náš přístup nás zásadně odlišil od stávajícího makléře (Respect) a dalších tří makléřů, kteří okolo této TOP firmy kroužili. Klient nám předal kompletní smlouvy do správy a na naše doporučení významně rozšířil rozsah pojistného krytí.

Poděkování patří Tomášovi Traganovi a Jakubovi Čejkovi, kteří se na akvizici významně podíleli.

Zdeňka Kováříková, ředitelka pobočky RENOMIA Plzeň

Další články: