RENOMIA podpořila lidi z první covidové linie. Díky vám.

Pomoc při COVIDu

Mimořádné fyzické i psychické vypětí je každodenní realitou tisíců českých zdravotníků a pracovníků pečovatelských služeb už od jara loňského roku. Dokud nebude pandemie koronaviru skutečně na ústupu, bude pro ně důležitá naše podpora – i když má třeba jen velmi symbolický charakter.

Velice si ceníme toho, že podněty na pomoc lidem v první covidové linii přišly a stále přicházejí přímo od vás, že se podílíte na zajištění darů i jejich předání, že přispíváte finančně. Díky finanční podpoře RENOMIA a Hlasu srdce, a i díky vašim příspěvkům jsme tak již mohli předat: 

Pomoc při COVIDu - infografika

Vše bylo určeno zdravotníkům i pomocnému personálu, který pečuje o pacienty v nemocnicích v Ostravě, Uherském Hradišti, Hranicích, Liberci, České Lípě, Brně, Znojmě a Praze 2 a také zaměstnancům domovů pro seniory a sociálních služeb v Lukově, Uherském Hradišti, Vyškově, Bystřici pod Hostýnem, Přerově, Brně, Burešově a Plzni či specializovaného geriatrického ústavu v Košicích. Pro geriatrické oddělení FN v Praze jsme koupili polohovací pomůcky pro těžce nemocné pacienty.

Mysleli jste nejen na dospělé, ale v předvánočním čase i na jejich děti, jak dokazuje citace z interního newsletteru Fakultní nemocnice Brno:
„Dalším vánočním poselstvím jsou adventní kalendáře pro děti od mezinárodní pojišťovací společnosti RENOMIA. Celkem obdarovali 97 dětí našich zaměstnanců, kalendářem Play mobil, který není plný cukrovinek, ale hraček. 'Víme, že každý zdravotnický pracovník, myslí na svoji rodinu a na svoje děti, takže my jsme je takto chtěli podpořit. Já doufám, že každé dítě si z toho adventního kalendáře sestaví hračku, kterou pak najde pod stromečkem a udělá mu radost,' říká ředitel brněnské pobočky Ing. Ivo Krajíček.“

V současné době ještě některé projekty dobíhají, ale s naší pomocí určitě nekončíme. O podporu pro konkrétní osoby, kterým ať už pandemie nebo jiné nepříznivé okolnosti způsobily velké životní komplikace, je stále možné žádat také prostřednictvím minigrantů z našeho nadačního fondu Hlas srdce. Pokud víte o někom, kdo by takovou pomoc potřeboval, obraťte se na kolegyni Eriku Konupčíkovou, která vám s žádostí o minigrant ráda pomůže (erika.konupcikova@renomia.cz).

Připravila Helena Horáková, HR Business Partner RENOMIA