RENOMIA ve spolupráci s Gallagher pojistila koupi ikonické značky COLT Českou zbrojovkou

Továrna Colt

Pravděpodobně jste v českých médiích zaznamenali zprávu o tom, že Česká zbrojovka, firma s pětaosmdesátiletou tradicí, získala 100 % podíl v legendárním americkém výrobci zbraní Colt, jehož historie se píše už více než 175 let! Možná ale nevíte, že RENOMIA spolu s Gallagher v této transakci působili jako exkluzivní pojišťovací poradce pro českou stranu.

Hodnota akvizice, jejíž pojištění RENOMIA a AJG zajišťovali, je 220 milionů dolarů (přibližně 5 miliard korun) v hotovosti plus 1 098 620 kusů nově vydaných kmenových akcií holdingu CZG (Česká zbrojovka Group).

Řešení, které RENOMIA & Gallagher dodali, přičemž RENOMIA všechny tyto procesy řídila, sestávalo z několika klíčových částí: komplexního pojistného due dilligence pro kupujícího, identifikace transakčních rizik a jejich transferu na pojistný trh v USA a Londýně či navržení pojistného programu pro období po dokončení akvizičního procesu.

„Na tomto projektu jsme pracovali od počátku prosince 2020. S klientem a všemi dalšími zapojenými subjekty jsme měli pravidelné online schůzky, které probíhaly každý týden, vždy v pondělí a v pátek v pozdních večerních hodinách. Chtěl bych opravdu moc poděkovat za velké nasazením všem, kteří se na této úspěšné akvizici podíleli – kolegyním a kolegům z naší mezinárodní platformy IBC i partnerům z kanceláří Gallagher v Chicagu a v Londýně. Náš profesionální přístup a úspěch při umístění rizik – nutno podotknout, že pro toto odvětví je nyní extrémně složité najít na trhu pojistnou kapacitu – nám otevřely dveře pro další spolupráci,“ říká Michael Dubský, ředitel oddělení péče RENOMIA GROUP.