Společné obchody mezinárodního oddělení a IBC posilují pozici RENOMIA na zahraničních trzích


18. května 2021

V polovině loňského roku založila RENOMIA mezinárodní platformu International Broking Centrum a díky spolupráci napříč odděleními i zeměmi RENOMIA se nám daří navazovat spolupráci s novými zahraničními partnery a získávat nové klienty. Zmíním se nyní o dvou příkladech úspěšné spolupráce v posledních měsících.
 

S kolegy Radimem Kovácsem a Michalem Holzerem z mezinárodního oddělení jsme navázali spolupráci s partnerským brokerem v Irsku a společně předložili nabídku jednomu z evropských lídrů ve výrobě bioplynu a bio produktů. Irský trh momentálně zažívá těžké období z důvodů velmi těsné propojenosti s britským trhem a jeho odštěpením od EU v rámci brexitu.

RENOMIA se podařilo přijít s konkurenčním řešením pro D&O program, které klienta oslovilo natolik, že se rozhodl pro změnu svého stávajícího brokera a naši irští partneři s klientem již jednají o dalším pojistném programu s očekávaným pojistným v rozsahu 15 mil. korun. RENOMIA se u obou těchto pojistných programů kompletně stará o umístění rizika.

Spolupráce mezi IBC a mezinárodním oddělením výborně zafungovala také v případě oslovení farmaceutického distributora z regionu CEE. Radim Kovács navázal kontakt s klientem a společně jsme mu pak představili návrh mezinárodního odpovědnostního programu. Klienta koncept zaujal a byl také nadšen z našich zkušeností v tomto oboru. Následovalo úspěšné umístění na mezinárodním trhu, které nám pomohlo odstartovat další rozvoj spolupráce s tímto klientem. Momentálně pro něj připravujeme řešení, které pomůže rozšířit naše působení i na další rizika.

Připravil Yevgeniy Tatusov, placement leader CEE a specialista IBC

Další články: