Tým RDS připravuje RENOMIA na digitální budoucnost

Help+Assist

Specializované oddělení RENOMIA Digital Services je už od roku 2019 „tahounem“ digitalizace v naší společnosti. Někdy mají z výsledků práce RDS největší užitek naši klienti, jindy jsou projekty zaměřeny spíš na zlepšení interních procesů. Právě odpověď na otázku „Co to přinese našim klientům a v čem to bude lepší pro kolegy“ je prakticky jediným kritériem pro rozhodnutí, zda se do nějaké systémové změny pustíme, či nikoli.

Chtěli bychom teď krátce zrekapitulovat, jakým nejzásadnějším projektům jsme se věnovali v roce 2020 a co pro vás chystáme na tento rok. A budeme velice rádi, když nám na e-mail julius.ferianc@renomia.cz napíšete, jaké realizované či zamýšlené projekty považujete za nejpřínosnější, jaké jsou vaše praktické poznatky a co bychom mohli případně zlepšit.

UNIVERSUM se rozrostlo o nové moduly

V roce 2020 se podařilo dotáhnout spuštění modulu pojištění vozidel v UNIVERSU v celé RENOMIA GROUP, do nabídky přibyla jedna nová pojišťovna (Pillow) a u několika dalších pojišťoven došlo ke kompletní změně produktu. I díky tomu se prostřednictvím UNIVERSA podařilo sjednat přibližně 48 tisíc smluv s předpisem pojistného ve výši 283 milionů Kč.

V loňském roce jsme v UNIVERSU spustili také další moduly, a zatímco cestovní pojištění na svůj velký rozjezd kvůli pandemii stále čeká, modul pojištění občanského majetku a domácnosti už je aktivně využíván.

Aplikace Help+Assist s funkcí Právník na telefonu pomáhá profesionálním řidičům

Jistě jste zaznamenali, že na sklonku roku 2020 spustila RENOMIA velmi aktivní komunikaci směrem k dopravcům – důsledným risk managementem a vhodně nastavenými pojistnými programy jim pomáháme optimalizovat náklady na pojištění. Součástí naší nabídky je také nová mobilní aplikace Help+Assist, která je zdarma k dispozici našim klientům z řad dopravců a logistických firem v rámci pojištění vozidel. Aplikaci vyvinulo RDS ve spolupráci s produktovými specialisty RENOMIA, zejména pak s Karlem Makovcem, a podle zpětné vazby, kterou máme, již řadě našich klientů hodně pomohla při řešení škodní události. Kvitují zejména možnost 24/7 kontaktovat službu Právník na telefonu, která jim pomůže vyřešit složité situace při nehodách v zahraničí, a to dokonce ve 12 evropských jazycích! Máme z toho v RDS radost, a těší nás také, že aplikace funguje i jako argument při získávání nových klientů.

Komfort a IT bezpečnost pro vaši práci z kanceláře i z domova

Ve spolupráci s IT oddělením jsme v loňském roce implementovali řadu opatření, která si vyžádala pandemie – zejména bylo potřeba zajistit bezproblémový přechod části firmy na home office a zachovat přitom bezpečnost klientských i firemních dat. To je důležité téma, na vlastní kůži jsme loni zakusili, co znamená stát se terčem kybernetického útoku. I díky přijatým opatřením jsme na takové situace do budoucna lépe připraveni, stále však platí, že bez naší vlastní ostražitosti to nepůjde. Věnujte proto i letos velkou pozornost všem výzvám týkajícím se IT bezpečnosti.

Náš ostravský team pod vedením Jirky Čecha pro vás loni připravil také několik větších aktualizací a vylepšení RIS. Věříme, že všem, kteří s RIS pracujete, tyto změny pomohly obsluhu našeho informačního systému zjednodušit a zefektivnit.

Letos se zaměříme na nástroje pro správu obchodu, klientů, smluv a další rozvoj UNIVERSA

Díky digitalizaci zvyšuje RENOMIA svůj potenciál v online i klasickém obchodování. Abychom dokázali správně segmentovat a cíleněji a efektivněji oslovovat současné i potenciální klienty, potřebujeme mít kvalitní CRM (Customer Relationship Management) nástroje. Právě na jejich implementaci pro segment B2B i B2C bude RDS letos pracovat. Rovněž plánujeme další výrazný posun v digitalizaci správy flotil. Do UNIVERSA pak dodáme 3 nové pojišťovny pro sjednávání občanského majetku a domácnosti a také zcela nový modul pro životní pojištění se 3 pojišťovnami. Chystáme se také na nový modul pro sjednávání individuálních smluv na pojištění zaměstnanecké odpovědnosti (ZamZam) se 2 pojišťovnami, přidání nabídky pojištění právní ochrany (DAS) do modulu pojištění vozidel a majetku nebo budgetové slevy pro pojištění vozidel.

V plánu toho ale máme ještě mnohem více, s detaily našich projektů, a hlavně s jejich výsledky a přínosem pro vás i pro naše klienty vás budeme průběžně seznamovat.

Připravil Julo Ferianc, CIO RENOMIA Digital Service