RENOMIA vstupuje do Chorvatska. Vlastní pobočky tak má již v sedmi zemích

Praha/Zagreb – RENOMIA, vedoucí mezinárodní společnost v oblasti pojištění, risk managementu a poradenství firmám, majetkově vstupuje na chorvatský trh, a to díky akvizici podílu společnosti DPS International. Chorvatsko tak bude již sedmou zemí, ve které RENOMIA provozuje své vlastní pobočky. Zahraniční pobočky vlastněné RENOMIA jsou součástí franšízové sítě RENOMIA EUROPEAN PARTNERS, která působí celkem ve 30 zemích střední a východní Evropy a je největší síť svého druhu v regionu.

Společnost DPS International založil v roce 2003 Ivan Soviček, který patří mezi významné osobnosti chorvatského pojišťovacího trhu. Jeho poslední role před založením DPS byla pozice generálního ředitele Allianz Zagreb. DPS International je rodinná společnost, ve které na pozici ředitele působí i Igor Soviček, syn zakladatele společnosti. DPS International má pobočky v Zagrebu a Rijece a v roce 2016 se stala členem sítě RENOMIA EUROPEAN PARTNERS.

„Jsem velmi ráda, že jsme partnerství s DPS International dále prohloubili a díky akvizici majetkového podílu u našich chorvatských kolegů máme vlastní pobočky již v sedmi zemích Evropy. Věřím, že naše bližší spolupráce a sdílení našeho know-how zvýší kvalitu služeb pro chorvatské klienty. Moc se těším na spolupráci s novými kolegy,“ říká ke vstupu na chorvatský trh Jiřina Nepalová, zakladatelka a ředitelka společnosti RENOMIA.

Společnost DPS International bude působit pod novou značkou DPS RENOMIA. Pro zajištění kontinuity úspěšného rozvoje je důležité, že dosavadní vedení se bude nadále aktivně podílet na dalším působení firmy.

„Těší mě, že jsme své síly spojili s významným mezinárodním hráčem, kterým RENOMIA bezesporu je. V rozhodování o prodeji části naší společnosti nás přesvědčila zejména silná proklientsky orientovaná kultura společnosti RENOMIA a její specializované týmy s rozsáhlým mezinárodním know-how a zázemím. V neposlední řadě je pro nás důležité, že kolegové v RENOMIA sdílí stejné hodnoty jako je týmová spolupráce a perfektní služba klientům,“ uvedl při podpisu smlouvy v Zagrebu Ivan Šoviček, zakladatel společnosti DPS International.

Úspěšná akvizice v Chorvatsku, stejně tak jako rozvoj platformy RENOMIA EUROPEAN PARTNERS, je součástí dlouhodobé strategie RENOMIA být lídrem trhu ve střední a východní Evropě a poskytovat svým klientům skvělé služby.