Díky za vaši věrnost RENOMIA

Krásných 20 let práce v RENOMIA slaví Jana Němcová, která pracuje jako specialista pojištění motorových vozidel v oddělení speciálních projektů na pražské pobočce. U příležitosti svého pracovního výročí Jana zavzpomínala na to, jak to v RENOMIA fungovalo v prvních letech jejího působení zde:

Jana Němcová s vnučkou

„K pojišťovnictví – tedy k pojištění vozidel jsem se dostala náhodou v roce 1996. Pracovala jsem tehdy v pojišťovně Generali, práce mě bavila, ale když jsem si v srpnu 2000 v novinách přečetla inzerát, že společnost APS RENOMIA hledá asistentku na pojištění vozidel pro povinné ručení, byla to výzva vyzkoušet si pojištění „z druhé strany“. Přihlásila jsem se na pohovor, který tehdy vedla paní ředitelka, a odcházela s pocitem, že mi bude líto, když si mě nevyberou. A ono to vyšlo!

Na první týdny a měsíce v APS RENOMIA nikdy nezapomenu. Nastoupila jsem dobrovolně v době své dovolené o týden dřív. Vzhledem ke skutečnosti, že v té době byl ukončen monopol České pojišťovny na povinné ručení, sjednávali jsme pojištění i s dalšími pojistiteli a práce bylo hodně. Tehdy byly jen propisovací pojistné smlouvy, zelené karty se tiskly na psacím stroji nebo vypisovaly ručně – což bylo velmi zdlouhavé a aby se vše stihlo, chodili jsme do práce i v sobotu – prostě „středověk“.

A dnes? Jsem velmi ráda, že mě práce stále baví a byla jsem u toho, kdy se z malé rodinné firmy APS stala RENOMIA – nejlepší pojišťovací makléř a jednička na trhu.

Volný čas trávím s rodinou a přáteli. Baví mě cestování (miluji moře), četba, stolní hry a když záda dovolí, ráda si zahraji bowling. A posledních 15 měsíců mi dobíjí baterky moje vnučka Anička.

Neuvěřitelných 20 let práce v RENOMIA slaví také Pavlína Šupitarová, která pracuje jako mzdová účetní na brněnské pobočce. Jaké byly Pavlíniny začátky a co jí dělá radost ve volném čase?

„Když jsem před dvaceti lety s tehdejším ekonomickým ředitelem absolvovala dvouhodinový vstupní pohovor, slíbila jsem si, že do této firmy už NIKDY nevkročím. No, a vidíte, dnes už si to ani jinak neumím představit… Hodně mě naučil Jirka Nepala. Jednou mi řekl: „Víš, na každou propisku, na každý kousek papíru jsme si museli a taky dokázali vydělat, chápeš?“ Pochopila jsem. To byl můj profesní restart. Od té doby mám k RENOMIA obrovskou úctu. Mám ráda svůj stůl, připravovat mzdy pro kolegy pro mě není jen práce, je to osobní, protože za každým výplatním lístkem se skrývá nějaký životní příběh. A že už jsem si jich za ty roky vyslechla! Občas je příprava mezd dost adrenalin, jako když vám odtikává počítadlo na bombě, přes magické datum „desátého“ prostě nejede vlak.
Naštěstí mám zahrádku. Jakmile zabořím ruce po loket do hlíny, všechno ze mě spadne. Zkouším pěstovat a zavařovat cokoliv mi vyroste, a dokonce jsem si splnila dětský sen – mám svoje slepičky! Každý zbytek na talíři je pro mě budoucí vejce.  A mám skvělého manžela, se kterým občas „výletíme“ na motorce, tam si člověk doslova vyvětrá hlavu. Největší relax je ale pro nás čas strávený s vnučkou. S dvouletou holčičkou je ten svět tak krásně barevný! Díky ní umíme vyjmenovat všechny členy Tlapkové patroly, a taky jsem začala šít (Babi, ty lúžový šaty jsou tak klááásný!!!).“
Pavlína Šupitarová s vnučkou
Celých 20 let už v RENOMIA pracuje také Eva Baconyová, která senior account manažerkou v oddělení péče o klienty na pražské pobočce. I její příběh o začátcích v naší společnosti vás určitě zaujme.
Eva Baconyová

„20 let v roce 2020. To jsem si při nástupu do APS RENOMIA neuměla představit. Bylo výzvou udržet krok s 28letými nadšenci, které usměrňovala paní ředitelka, také plná energie a nezdolného optimismu. Prožili jsme spolu spoustu krásných okamžiků, radostných chvil. Nebylo to vždy lehké, přišly i stresující momenty, ale to k životu patří. Čas nemilosrdně plynul a moje kulaté výročí je tady. Jsem pyšná na to, že jsem mohla být a jsem součástí kolektivu firmy, která stále dokazuje, že patří k těm NEJ.

Vedle toho dospívaly moje děti a přišly na svět mé krásné vnučky, se kterými nás společně strávený čas naplňuje štěstím. I jinak jsme s mým mužem činorodí, na motorce s přáteli brázdíme českou krajinou i za hranicemi. Sportujeme a cítíme se stejně, jako před těmi 20 lety. Vlastně líp, protože si to umíme víc vychutnat.“

Blahopřejeme Pavlovi Bednářovi, který působí již 10 let v ostravské pobočce RENOMIA, aktuálně na pozici senior specialista likvidace škod. Pavel nám prozradil něco o svém osobním životě a jak to bylo v začátcích jeho práce u nás:

„Do RENOMIA jsem nastoupil na oddělení likvidace škod, o kterém jsem se dozvěděl od Ládi Bordovského. Známe se od střední školy, kdy jsme spolu seděli 5 let v jedné lavici. Vše odstartoval Láďa Burian, který mě tehdy přijímal do svého týmu. Vzpomínám si, že po prvotním rozkoukání si mě do Brna pozval tehdejší ředitel likvidace Robert Krátký a dal mi 2denní školení na likvidaci škod z povinného ručení a havarijního pojištění. Tím mi dal pevné základy, abych mohl začít a posílit tak tým ostravské likvidace. Pak zkoušky z ČNB v Praze, a ani jsem neskončil zkušební dobu a už jsem nabíral nové klienty, „bo není čas“

Za pochodu mě pak učily kolegyně Míša Marková a Irča Haláková a odměnou je, že jsem jim nápomocen se „zapeklitými“ škodami, které řešíme doposud už v šesti lidech. Všem moc děkuji. Během mé působnosti jsem poznal hodně skvělých lidí jak mezi kolegy, tak mezi klienty. Tato práce mě hodně obohacuje, měl jsem možnost dostat se i do zajímavých provozů při prohlídkách vzniklých škod. Mohu jen konstatovat, že některé pojistné události nejdou vymyslet, ty se prostě stanou a pořád se učíme

Nejvíce volného času věnuji své rodině, mám rád dobré filmy, vycházky do přírody, jízdu na kole a cestování.“

Pracovní výročí si připomíná také Dušan Urbánek. Dušan působí jako key account manager v ostravském týmu péče o klienty a jsme rádi, že i přesto, že z RENOMIA před lety na krátký čas odešel, se k nám opět vrátil:

„Můj příběh v RENOMIA je tak trochu odlišný od většiny ostatních kolegů. Ve skutečnosti působím v RENOMIA od roku 2004, což je 16 let, kdy jsem nastoupil na obchodní oddělení pobočky Ostrava. Počátkem roku 2010 jsem si „odskočil“ na krátkou chvíli do jiné společnosti k retailovému pojištění. V říjnu 2010 jsem se vrátil do RENOMIA ke svému průmyslu, ale tentokrát do oddělení péče o klienty, kde působím dodnes.

Na této práci mě baví, že je různorodá, přináší denně nějaká překvapení, navštívíte zajímavé a mnohdy specifické provozy klientů, které byste běžně neshlédli a v neposlední řadě poznáte mnoho zajímavých lidí, kteří Vás obohatí. Rád bych poděkoval za spolupráci svým kolegům, zejména z ostravské pobočky, ale i všem ostatním, s kterými v rámci RENOMIA spolupracuji.

Chvíle volna trávím nejraději se svými pěti kočkami – manželkou a čtyřmi čtyřnohými. Hodně volného času mi zabere práce na zahradě, další volný čas věnuji sportu, hlavně stolnímu tenisu a v neposlední řadě jsem skalním fanouškem Baníku Ostrava.“

Další jubilantka Bára Kreisingerová působí již 10 let na pražské pobočce RENOMIA, aktuálně na pozici International Employee Benefits Leader. Ke svému výročí nám Bára prozradila toto:

„Do RENOMIA jsem nastoupila po několikaletém působení v oboru finančního poradenství, bez jakéhokoli povědomí o práci makléře.  Na počátku jsem se věnovala projektu VÝHODA, cestovala po celých Čechách a setkávala se s předsedy bytových družstev. Postupem času se má činnost profilovala více směrem do zahraničí. Začala jsem se starat o zahraniční klientelu, poté přišla příležitost účastnit se zahraničních konferencí, navazování kontaktů s mezinárodními partnery a v neposlední řadě podpora našich kolegů napříč RENOMIA GROUP v oblasti Employee Benefits.

Za posledních 10 let vnímám obrovský posun jak u RENOMIA, tak i u sebe. Jsem ráda za možnost neustále se učit novým věcem a ty pak dále předávat. Baví mě řešit nestandardní případy jako je pojištění únosu, profesionálních sportovců nebo mezinárodní zdravotní pojištění.

V RENOMIA jsem našla spoustu přátel, se kterými se ráda potkávám i mimo pracovní prostředí. Měla jsem vždy velké štěstí na vedoucí a inspirativní lídry, kteří mi dali prostor se rozvíjet a od kterých jsem se mohla učit. A díky mezinárodnímu přesahu mé práce mám již přátele například v Singapuru nebo v Malajsii.

Baví mě obchodovat, to je o mě známo. Prodám cokoliv, ať už se jedná o domácí vejce, bylinné náplasti nebo africké šneky. Ve volném čase ráda čtu především severskou krimi. Mým snem bylo stát se detektivem. Páru pak ráda upustím na fitboxu nebo s přáteli na fotbalovém zápase mého milovaného klubu SK Slavia Praha.“

Bára Kreisingerová