RENOMIA podpořila mezinárodní festival Třeboňská nocturna

Rekordní počet posluchačů přilákal třináctý ročník mezinárodního hudebního festivalu Třeboňská nocturna. Pět koncertů navíc proběhlo v nádherném jihočeském městě za krásného počasí. Třináctka tak byla pro organizátory i návštěvníky šťastným číslem a festival opět potvrdil svou mezinárodní kvalitu a skvělou atmosféru.

Prestižní hudební událost zahájila na počátku druhého červencového týdne německá violoncellista Konstanze von Gutzeit. Jihočeské město navštívila poprvé. Vítězka mnoha soutěží, která vystupuje na velkých scénách po celém světě, tu zahrála společně s přední českou cembalistkou Editou Keglerovou. Koncert přinesl sóla interpretek i skladby s originálním hudebním spojením obou nástrojů.

Mimořádný zážitek přineslo i vystoupení českého houslisty Pavla Šporcla, který zahrál společně s Gipsy Way.
Během závěrečného koncertu vystoupil Štefan Margita, sólistka opery Národního divadla Kateřina Kalvachová a Jihočeská filharmonie pod vedením dirigenta Stanislava Vavřínka, kteří diváky uchvátili zejména svou interpretací dobře známých melodií.

„Všechny koncerty byly vyprodány a všechny měly stejný závěr - dlouhé ovace stojících posluchačů. Festival navíc proběhl v největší přízni počasí ze všech doposud konaných ročník,“ komentoval s radostí ředitel festivalu Miloš Končický.

„Nocturna potvrdila, že jsou úžasnou kombinaci příjemného prostředí a vysokého uměleckého zážitku. Je to také příležitost se na chvíli zastavit a strávit hezký víkend s klienty a kolegy,“ doplnila ředitelka RENOMIA Jiřina Nepalová.

Dodatečným vrcholem Třeboňských nocturen bude v sobotu 6. srpna koncert houslisty Josefa Špačka a klavíristy Miroslava Sekyry.