RENOMIA se zúčastnila konference EuroMoney ve Vídni

Více než 1 300 zástupců významných bank, pojišťoven, makléřských společností a dalších finančních institucí ze střední a východní Evropy se dnes setkalo na dvoudenní konferenci EuroMoney v rakouské Vídni.

V deseti panelech networkingové konference otevírá aktuální témata regionální ekonomiky přes 80 vybraných spíkrů. Společnost RENOMIA na konferenci zastupují poradce představenstva D. Jeffrey Manners, specialistka pojištění M&A Hana Pavelková a managing partner RENOMIA Pavel Nepala, který je jedním z mluvčích panelu Restructuring/M&A.

Na otázku, podle kterých faktorů RENOMIA zvažuje případné další akvizice makléřských firem v regionu, Pavel Nepala během panelu uvedl, že hlavním hlediskem je corporate governance, firemní hodnoty, právní prostředí dané země a vymahatelnost práva. Skupinu RENOMIA zajímají také země, které by brzy měly být členy EU na jihu Evropy. V současné chvíli má RENOMIA GROUP vlastní pobočky v šesti zemích.

„V posledních dvou letech jsme svědky rostoucího trendu pojištění fúzí a akvizic (M&A) v regionu střední a východní Evropy. Našim klientům, kteří jsou aktivní v přeshraničních akvizicích, pomáháme řídit jejich rizika provedením pojistné due diligence a vhodným pojištěním prohlášení a záruk (W&I),“ uvedl Pavel Nepala.

Euromoney je celosvětová organizace pořádající konference se zaměřením na mezinárodní investice a kapitálové trhy pro investory, finanční zprostředkovatele, makléřské společnosti, korporace i vlády zemí. Od 70. let, kdy Euromoney začínala, uspořádala konference již ve více než 60 zemích světa.