RENOMIA získala podíl v chorvatské jedničce a vstupuje do dalších dvou zemí


16. srpna 2021

16. srpna 2021 – RENOMIA úspěšně završila jednání o své další expanzi v rámci střední a východní Evropy (CEE). Získala 30% obchodní podíl v jedničce chorvatského trhu, společnosti FORTIUS INTER PARTES d.o.o. (Fortius). Touto akvizicí RENOMIA významně posiluje svou stávající pozici v Chorvatsku a zároveň vstupuje do dvou nových zemí – Slovinska a Bosny a Hercegoviny, kde má Fortius své pobočky.

Celkově tak bude RENOMIA GROUP působit již v 10 zemích CEE s 2 500 spolupracovníky a pro své klienty spravovat pojistné v hodnotě 14,4 mld. Kč.

„Cílem RENOMIA je zajistit pro klienty nejlepší podmínky pojištění a v případě škody realizovat co nejrychleji pojistné plnění. Důležité je, že tyto služby zajistíme kdekoli na světě. Jen několik měsíců od vstupu do Lotyšska opět rozšiřujeme svůj regionální záběr v regionu střední a východní Evropy. Chorvatsko pro nás zdaleka není neznámou zemí, máme zde mnoho zkušeností. Díky partnerství se společností Fortius nyní vstupujeme také do Slovinska a Bosny a Hercegoviny. Mám radost, že se nám i v době pandemie daří naplňovat naši vizi být předním pojišťovacím makléřem v regionu CEE a zajišťovat pro klienty nejlepší mezinárodní služby. Tato rozvojová regionální strategie má mnoho výhod pro všechny klienty RENOMIA GROUP. S týmy napříč zeměmi sdílíme své zkušenosti, know-how i technologie, a to nám umožňuje poskytovat klientům stále kvalitnější a komplexnější servis. Díky spojení s naším spoluakcionářem Gallagher mohou naši klienti využívat také zázemí světové mezinárodní sítě pokrývající 150 zemí světa“, říká ředitelka RENOMIA Jiřina Nepalová. 

Fortius byl založen v roce 2003 a působí v oblasti pojištění firem a fakultativního zajištění v Chorvatsku, Slovinsku a Bosně a Hercegovině, přičemž v Chorvatsku se jedná o největšího makléře v zemi. Tým Fortius tvoří 34 zkušených profesionálů, kteří pro své klienty spravují pojistné ve výši 600 mil. Kč. Chorvatsko a celý okolní region je z hlediska pojištění velice perspektivní a rozvíjející se oblastí.

„Náš regionální rozvoj bude dále pokračovat. Očekávám, že v příštím roce přibudou v rámci skupiny další dvě země. Budeme pokračovat v dalších investicích do rozvoje, vzdělávání, sdílení know-how, technologií. RENOMIA má jako člen světové sítě Gallagher vedoucí postavení v rámci významné části Evropy a pokrývá region, kde žije téměř 100 milionů obyvatel jen v rámci EU, od baltských zemí na severu přes střed až po jih Evropy. Navíc koordinuje zajištění služeb v zemích bývalého Sovětského svazu,“ doplnil Pavel Nepala, managing partner odpovědný za mezinárodní rozvoj.

RENOMIA oslavila svou nejnovější zahraniční akvizicí téměř na den přesně 28 let svého působení v oblasti pojištění a risk managementu. Firma stále zlepšuje nabídku služeb a produktů, rozvíjí oborové specializace, aby co nejlépe podpořila své klienty a přinesla nejvýhodnější podmínky. Obor pojištění RENOMIA propojuje s digitalizací, investuje do e-commerce a rozvíjí další související služby. Před několika týdny díky koupi majoritního podílu ve společnosti GRANTEX dotace rozšířila svou nabídku o komplexní servis v oblasti dotací. Akcionáři RENOMIA dále investovali například do technologického startupu Agdata specializujícího se na oblast digitalizace zemědělství.

RENOMIA je majoritně vlastněna rodinou Nepalových, 29% podíl má Gallagher, přední světová společnost v oboru pojištění a risk managementu. Gallagher byl založen v roce 1927 v Chicagu rodinou Gallagher, která je stále ve vedení společnosti. Gallagher patří mezi US Fortune 500 a je kotovaná na burze v New Yorku. V rámci Gallagher působí 35 tisíc kolegů a společnost spoluvlastní firmy v 57 zemích světa, díky své jednotné celosvětové síti partnerů poskytuje služby ve 150 zemích světa. Gallagher je dynamicky rostoucí společnost, nedávno oznámila další významné akvizice, například koupi indické a turecké firmy nebo koupi uznávané konzultační firmy na zajištění Willis RE se 2 200 zaměstnanci v 18 zemích světa.

RENOMIA jako česká firma vlastněná většinově českými akcionáři, má v rámci sítě Gallagher významné postavení. RENOMIA v čele s českým managementem má exkluzivně na starost rozvoj v celém regionu střední a východní Evropy. Praha se tak stala centrálou pro rozvoj v CEE a management z této centrály koordinuje aktivity ve více jak 20 zemích.

„Poskytujeme služby řadě českých a regionálních firem podnikajících v CEE a po celém světě. Jsem hrdá, že reprezentujeme ve světě nejen RENOMIA, ale Českou republiku, kde je centrála pro tak velký region. Chci poděkovat našim klientům a kolegům, kteří se na tomto rozvoji každý den podílejí,“ doplňuje Jiřina Nepalová.