Po akvizici v Lotyšsku RENOMIA koupila podíl v jedničce v Chorvatsku a vstoupila do dalších dvou zemí – Slovinska a Bosny a Hercegoviny


14. září 2021

Stále více českých firem úspěšně expanduje na zahraniční trhy a RENOMIA jim je při této expanzi spolehlivým partnerem. Regionální růst je pro RENOMIA a její klienty důležitý i z pohledu vyjednávacích možností. To je jeden z podstatných důvodů k majetkovým vstupům do renomovaných společností v jednotlivých zemích a rozvíjející se spolupráci s partnery v síti RENOMIA EUROPEAN PARTNERS (REP), která působí ve 30 zemích Evropy.

Počátkem tohoto roku RENOMIA vstoupila na trh v Pobaltí. Získala majoritu v lotyšské společnosti R&D APDROŠINĀŠANAS BROKERS se sídlem v Rize. R&D je největším lotyšským pojišťovacím makléřem a také jedním z největších pojišťovacích makléřů v pobaltském regionu. Nabízí komplexní služby od vyhodnocení rizik přes nastavení pojistných programů až po pomoc při řešení pojistných událostí. Společnost R&D poskytuje služby jak firmám, tak jednotlivcům, a významnou část svého byznysu realizuje na e-commerce platformách.

Další zahraniční akvizicí je RENOMIA je zakoupení podílu v chorvatské jedničce, společnosti Fortius, která má pobočky v dalších dvou zemích, Slovinsku a Bosně a Hercegovině. Chorvatsko je velmi atraktivní země také pro české podnikatele a RENOMIA zde již řadu let vlastní podíl v makléřské společností DPS. Nyní tak bude klientům RENOMIA GROUP v regionu jihovýchodní Evropy k dispozici ještě výrazně širší tým profesionálů, kteří znají specifika tamních trhů a díky svým vztahům s pojistiteli dokážou nabídnout ty nejlepší podmínky pojištění.

Těší nás, že společně s našimi partnery, včetně předního světového makléře Gallagher, který je od roku 2019 minoritním akcionářem RENOMIA, můžeme našim klientům nabídnout profesionální služby v oblasti pojištění a risk managementu kdekoli na světě v té nejvyšší kvalitě.

Další články: