Výrazné posílení sítě Gallagher v západní Evropě je skvělou zprávou pro klienty RENOMIA


01. června 2021

V polovině května informovala společnost Arthur J. Gallagher (AJG), která je minoritním akcionářem a dlouhodobým strategickým partnerem RENOMIA, o uzavření dohody s Willis Towers Watson (WTW) o odkoupení významných makléřských firem ze sítě WTW v několika zemích západní Evropy – Německu, Francii, Španělsku a Nizozemsku. Součástí této dohody je i prodej speciální zajišťovací divize Willis Re s pobočkami po celém světě.

Společnost Gallagher, která v západní Evropě doposud působila zejména prostřednictvím partnerské sítě Gallagher Global Network, nákupem těchto firem získá přímou přítomnost na daných západoevropských trzích a nákupem Willis Re ještě více posílí svoje kompetence v zajišťovací oblasti. Předpokládaná hodnota transakce činí 3,57 miliard dolarů a patří mezi jednu z největších transakcí v historii pojišťovacích makléřů. Do skupiny Gallagher se zapojí přes 6 000 zkušených nových kolegů, díky tomu bude mít skupina Gallagher, jejíž součástí je i RENOMIA GROUP, po celém světě více než 40 000 zaměstnanců.

Zásadní pro klienty RENOMIA a Gallagher je fakt, že se Gallagher tímto obchodem stává jedním z klíčových lídrů evropského pojišťovacího trhu s vlastním distribučním kanálem, který pokryje nejen celý region střední a východní Evropy, ale nově také téměř celou Evropu západní.

Klienti RENOMIA se tak mohou nově spolehnout na vlastní síť firem v západní Evropě, více špičkových specialistů na jednotlivé druhy pojištění a více praktických nástrojů pro analýzu dat a modelaci rizik.

Tímto krokem RENOMIA spolu s Gallagher posiluje svoji mezinárodní kompetenci, kterou v roce 2020 významně akcelerovalo založení unikátní platformy RENOMIA International Broking Center.

Společnost Gallagher, která je minoritním akcionářem RENOMIA, se po dokončení zmíněné transakce a fúzi mezi společnostmi WTW a AON stane 3. největším pojišťovacím makléřem na světě. Jsme rádi, že RENOMIA je strategickou součástí skupiny Gallagher.

Další články: